نتایج جستجو برای عبارت :

792 - پُست شد

اِمروز کلاس داشتیم .. صُبح یکم زودتر بلند شُدم. رفتم پیشخوان، قسمتِ پُست. 3تا چیزِ کوچیک واست پُست کردم .. فکر کنم 9 تومَنی شُد .. بعد رفتم کلاس. مستطیل هایِ زوجِ مکمل . سخت بود اما تقریبا تونستم .. یه دختره تو کلاسمون هس استاد میگفت حس میکنم یکم شبیهین . من یکم بهم برخورد رو خودم نیاوردم . چون حس کردم من از اون خوشگلترم :| آیا من خودشیفته ام ؟ :))
موقع برگشت مقوایِ آبرنگ خریدم اما مطمئن نیستم چیزی که میخواستم و بهم داد یا نَ ! نت بازی اش گرفته 2-3 روزه و ه
معرفی اپلیکیشن InstaRoyal
 یا اینستارویال اولین و برترین اینستاگرام غیر رسمی پیشرفته می باشد که با دارا بودن تمامی امکانات اینستاگرام اصلی به علاوه ی قابلیت های کاربردی فراوان شما را شگفت زده خواهد کرد.
ویژگی های نرم افزار InstaRoyal :
– دانلود و ذخیره تصاویر و ویدئو
– امکان دانلود و ذخیره لایو های سیو شده
– دانلود و ذخیره استوری ها
– دانلود و مشاهده عکس های پروفایل به صورت HD
– حالت روح
– بازنشرپُست ها (ری پُست)
– نمایش وضعیت فالو بک
– امکان پخش و ج
غزل پُست مدرن بنام « نامردِ پیروز ؛ مظلومْ خلاص » از اینجانب « پاسبان پارسی »
عذاب روی سَرم خراب شدچیزی به مانند این نیستنامردی بیداد میکنه توو شهرنامرد شخص بَدی نیست؟
×××
وجه مشترک ، منافع و پولشده برای همه مشخصتوی زندگی سَرَک میکشهبنامِ حقِ پاکِ مقدس
×××
بگذار آرام و آسوده باشدشخصِ نامرد مخالفِ هدفآزادی برای او همیشه مهیاستتوی خیابان بار میکند و میکشد عَلَف
×××
مظلوم‌ها چوب سادگی را میخورندبه چی میان آمد این دفتر؟حکایت‌ها همچنان باقی
مورنینگ خنده دارم که بعد از کلی فک زدن،از طرف استاد به افتخار آخرین مورنینگم بهم آوانس دادن و از شب قبل case رو مشخص کردن و حتی بهم گفتن مورنینگ لغو نیست ولی لازم نیست درس بخونی و من با خیال راحت به بچه ها پیتزا و ساندویچ شیرینی دادم و با بچه هایی که بخاطر آخرین کشیکم آمده بودن پاویون فیلم دیدم را ارائه دادم ....سر مادری که طفل مبتلا به CP خودش رو شب توی اورژانس رها کرد به امان خدا و رفت خونه و امروز صبح برگشت و گفت مرخصش کنین ببرمش خونه عصبانی شدم...
غزل پُست مدرن بنام « دورِ دنیا » از اینجانب « پاسبان پارسی »
قدم به قدم حرکت روی پاییزبرگ‌های خزانِ شانزلیزه پاریسهوای بارانی به رطوبت دریاحس خوش به روحت میشه واریز
×××
شب‌های به یادماندنی در ترکیهگشت و‌ گذار با ماشینِ رنگِ بِژمیخواهم سردی شمال را حس کنمپرواز مستقیم به اُسلو‌ی نروژ
×××
از آنجا برویم براتیسلاوا ، اسلواکیکشوری ساکت و آرام در دل آرمانحال خوشی دارد وقتی در طیاره‌ایمیخواهم بروم به دوسلدوف آلمان
×××
خریدارم هوای خوش کی‌یف
غزل پُست مدرن بنام « دورِ دنیا » از اینجانب « پاسبان پارسی »
قدم به قدم حرکت روی پاییزبرگ‌های خزانِ شانزلیزه پاریسهوای بارانی به رطوبت دریاحس خوش به روحت میشه واریز
×××
شب‌های به یادماندنی در ترکیهگشت و‌ گذار با ماشینِ رنگِ بِژمیخواهم سردی شمال را حس کنمپرواز مستقیم به اُسلو‌ی نروژ
×××
از آنجا برویم براتیسلاوا ، اسلواکیکشوری ساکت و آرام در دل آرمانحال خوشی دارد وقتی در طیاره‌ایمیخواهم بروم به دوسلدوف آلمان
×××
خریدارم هوای خوش کی‌یف
..::هوالرفیق::..
کشیک دادن دنیای خودش را دارد، پُست-کشیک (Post-Keshik) اما دنیایی دیگر است...
این که این دنیا چقدری باشد، چه شکلی باشد و چه رنگ و بویی بدهد به خودت بستگی دارد؛ دنیایی پر از خالی! پر از رعب و استرس، پر از هیجان و یادگیری؛... نمیدانم، تو چه میدانی؟
ادامه مطلب
کشیک دادن دنیای خودش را دارد، پُست-کشیک (Post-Keshik) اما دنیایی دیگر است...
این که این دنیا چقدری باشد، چه شکلی باشد و چه رنگ و بویی بدهد به خودت بستگی دارد؛ دنیایی پر از خالی! پر از رعب و استرس، پر از هیجان و یادگیری؛... نمیدانم، تو چه میدانی؟
امروز اولین روز کشیک دوره استیودنتی بود؛ روز شلوغ و پر کاری بود، 7 نفر ترخیص و 3 تا انتقال به بخش یا بیمارستان دیگر داشتیم. یعنی 10 گرین شیت و 3 تا ام سی ام سی...
ادامه مطلب
دوشنبه بود، اولین روز کشیک استیودنتی، با حضور سجاد1، اینترن صبورمان. روز شلوغ و پر کاری بود؛ یا بهتره بگویم برای تجربه اول این طور فکر می‌کردم. 7 نفر ترخیص و 3 تا انتقال به بخش یا بیمارستان دیگر داشتیم. یعنی 10 تا برگه‌سبز2 (Green Sheet) و 3 تا MCMC.
2 تا نسخه دفترچه بیمه نوشتم که یکی دو بار تکرار شد و دیگری سه بار نوشته شد؛ شانس آوردم که دفترچه بیمار به اندازه برگه برای نوشتن داشت. نمی‌دانم...
ادامه مطلب
دوشنبه بود، اولین روزی کشیک استیودنتی، با حضور سجاد1، اینترن صبورمان. روز شلوغ و پر کاری بود؛ یا بهتره بگویم برای تجربه اول این طور فکر می‌کردم. 7 نفر ترخیص و 3 تا انتقال به بخش یا بیمارستان دیگر داشتیم. یعنی 10 تا برگه‌سبز2 (Green Sheet) و 3 تا MCMC.
2 تا نسخه دفترچه بیمه نوشتم که یکی دو بار تکرار شد و دیگری سه بار نوشته شد؛ شانس آوردم که دفترچه بیمار به اندازه برگه برای نوشتن داشت. نمی‌دانم...
ادامه مطلب
جنازه‌ام رو به‌زور از اون سر تهران کشونده بودم و رسونده بودمش توی اتاق. نتیجه‌ی کش‌مکش‌های ذهنی‌ام به این جمله ختم شد: گاهی هم فکر می‌‌کنم هیچ داستانی از خودم ندارم که برای دیگری تعریف کنم. خب... دیشب هم تو موقعیت مشابه جسمی و فکری بودم که از گشت شبانه‌ام توی بیان و رسیدن اتفاقی به چند تا پُست، فهمیدم یه داستان دارم، یه داستان به‌غایت زرد و تهوع‌آور.
کم نمی بینید و کم نیستند
فضای لوس و بی مزه اینستاگرام هم به این موضوع دامن زد
به کمک افکت های نرم افزاری، انواع جلوه های بصری و نشستن در ماشین های لوکس و گردش در باشگاه های ورزشی گران قیمت!
تو ورزش و هنر و بازاریابی و برندسازی و پزشکی و نقد فیلم! و خلاصه هر زمینه ای که فکرشو بکنی نظرِ تخصصی! میدن و خودشون رو
از پدر و مادر آرایشگری در ایران! تا برترین تحلیل گر بورس و بنیان گزارِ هزار و یک علم مختلف معرفی می کنند

...
ای کاش ادعای فلان پُست و عنوان را
فایل دانلودی حاوی یک فایل به صورت پاورپوینت در 31 اسلاید میباشد. که در آن به توضیح وبیان سبک های مختلف جهان از همچون معماری کلاسیک/ معماری گوتیک/ معماری باروک/ معماری روکوکو/ معماری ایرانی/ معماری اسلامی/ معماری چینی/ معماری هندی/ مکتب باوهاوس/ مکتب شیکاگو/ نو گرایی (مدرنیسم)/ پسانوگرایی (پُست‌مدرنیسم)/ ساختارشکنی (واسازی)، میپردازد.

دانلود فایل
عنوان صریح و روشن است. این پُست را برای پاره‌ای از توضیحات درباره پُست‌های اخیر گذاشته‌ام. از زمان ساختن این وبلاگ، درباره همه چیز مهم زندگی‌ام حرف زده‌ام. حتی چیزهایی خیلی شخصی که شاید بعدها از به اشتراک گذاشتنشان پشیمان شوم. از روزهای دبیرستان گفته‌ام، از کنکور و بدبختی‌هایش، از بی‌هویتی ناشی از بی‌علایقگی به همه رشته‌های دانشگاهی، از ترم‌های اول دانشگاه، از خوبی‌های روزنامه‌نگاری، از غرغرهایم درمورد دانشگاه و دانشجویانش، از
امروز آخرین امتحانم رو دادم مثه اینکه "سین" هم یه دوست موقتی بود،حالا دوستای من همشون در همین حد موقتین یا واسه شما هم همینجورین؟!چرا هیچوقت یه رفیق درست و حسابی به پُست ما نمیخوره ! باز هم باید بگم مثل همیشه همه فقط اولش خوبن...برام عادی شده وقتی خرشون از پل میگذره اینجوری بشن،فقط نمیدونم چرا آدم نمیشم باز میگم نه فلانی اینجوری نیست!بنظرم دیگه وقتشه آدم بشم...میگم شاید مشکل از منه!ینی هست؟حاضرم تنهاترین باشم ولی دوستام دوستیشون مثه خاله خرسه
پس از ۱۵ روز
آنان پس از پانزده روز باز آمدند؛ شاداب و شادان. دگرگونی اساسی در احوالشان پدیدار بود. دیگر از آن پریشانی روانی و کلافگی ذهنی، اثری نبود و کسی از کسی گله نداشت. امید و طراوت به‌جای آشفتگی و درماندگی نشسته بود. رفتار و گفتارشان نمایانگر رضایت و موفقیت بود. کودکانشان نیز شاداب بودند.گفتم: «خدا را شکر، خوب قبراق و شادابید!»گفتند: «بله؛ طرح، به‌خوبی اجرا شد و زندگی‌مان روح تازه یافت.»
♦️ادامهٔ مطلب را در پُست بعدی بخوانید.
گزیدهٔ کت
 سه برنده، با چهار جایزه نوبل 
1-ماری کوری تنها خانمی که دو جایزه نوبل گرفت! ( نوبل شیمی و فیزیک )2- همسر ماری یعنی پیری کوری ( نوبل فیزیک‌)و دخترشان ایرن ژولیت کوری ( نوبل شیمی ) 
خانواده ای با بیشترین برنده نوبل در تاریخ !
ژن خوب اینه نه" پَست "فطرتانی که  که بواسطه ی مسئولیت پدر یا اقوامشان،و بدون تخصص و رزومه کاری " پُست "گرفتند!
فقط یک "دون پایه" و "رذل" می تواند قبل از انتخابات و در حین رقابتهای انتخاباتی از هر کس و ناکسی کمک بگیرد و عوامفریبی کند وستونهای نظام را با دروغگویی بلرزارند ،اما به وقت پاسخ به مردم، بگوید که اختیاری ندارد!
فرق نمی کند که هر مقام اجرایی باشد ، رئیس جمهور باشد یا وزیر و استاندار و فرماندار یا نماینده ی مجلس!
تنها تفاوتش این است که هر چه "پُست و مقام مهمتر ، رذالت بیشتر"!
در این مقاله نکته های مهمی سئو ۲۰۱۹  که دنبال کردن آنها باعث افزایش توانایی های شما در سئو می شود مطرح شده است. منابع و تاکتیک های متفاوت در زمینه سئو وجود دارد که دنبال کردن آنها در ابتدا ممکن است سخت و گیج کننده باشد. شما می توانید با رعایت این نکات سایت خود را بهینه سازی کنید.
خوب است بخوانید: سئو اصفهان
۵ نکته مهم برای سئو ۲۰۱۹
۱-ابتدا سایت خود را برای دستگاه های موبایل بهینه سازی کنید:
در سال ۲۰۱۹ بهینه سازی کردن سایت برای موبایل از نکات ب
اگر تعلقاتی به درجه نظامی نداشته باشی!
اگر توجه به پُست و مقام و منصب نکنی!
اگر با درجه ژنرال و سپهبدی،خود را "سرباز ولایت" بدانی!
آنگاه می شوی "قاسم سلیمانی"که بر قلبها حکومت خواهی کرد و آزادمردان دنیا تحسینت خواهند کرد و مراسم تشییعت می شود یکی از بزرگترین مراسم دنیا!و آزاد مردان دنیا به مقام دنیوی و اُخرویت رَشک خواهند برد!
از شهادت شیر جنگل، فقط شغال و کفتارها خوشحالند!

در مراسمی، سخنران از ویژگی های اهل ایمان می گفت و توجه می داد به سیره حضرت رسول(ص) به ویژه بر این نکته تاکید داشت که پیامبر اکرم از بس گوش می دادند به حرف مردم و خوب گوش می دادند، ایشان را به همین صفت “اذن” می گفتند اما به رفتار خودمان که می رسید می گفت ما همه زبانیم، “زبان”! چند برابر این که بشنویم و بخوانیم، حرف می زنیم و باز هم حرف می زنیم. او از ضرورت ندیدن در برخی شرایط می گفت و به صفت ستار بودن حضرت خداوندگار، اشارت داشت اما ما می پنداریم
دو نکتهٔ تربیتی 
اشاره:پس از نشر مشاوره‌ٔ تربیتی اخیر (من و سؤال‌هایم، در تاریخ ۱ تیر ۹۸)، پیامی از خانم دکتر انیس نیشابوری رسید.بخوانیم:«... در پُست تربیتی اخیر کانال از زبان مشاور، نکاتی دربارهٔ تربیت فرزند به یک خانم گفته بودید که ‌خواستم بگویم نمی‌توانم میزان احساسم را از حلاوت این دو نکته بیان کنم:"اول: نگران نباشید. در حال نگرانی، نمی‌توانید درست فکر کنید و راه‌حل پیدا کنید.دوم: حال افراد، تطوّر دارد. کودک در حال تکامل تدریجی است."واق
آموزش انگلیسی با روش کدینگ

keep off
مترادف : keep off
کدینگ لغت : رفتی بیرون کیفت رو از کیف قاپ حفظ کن !!
معنی : نگه داشتن / حفظ کردن
lackluster
مترادف : lightless
 lack+ luster خوب اگه خونتون لوستر نداشته باشه تاریک و بی نور و بی فروغ خواهد بود !
معنی : بی فروغ /بی نور/ تاریک
postpone
مترادف : delay / put off/ deffer
کدبندی لغت : پُست ِ پونه ب تعویق افتاد !!
معنی : به تعویق افتادن/عقب انداختن
fulsome
مترادف : abundant
این لغت رو کافیه به این صورت بخونیم full+some = full of something
که به راحتی معنیش در ذهن
آموزش انگلیسی با روش کدینگ

keep off
مترادف : keep off
کدینگ لغت : رفتی بیرون کیفت رو از کیف قاپ حفظ کن !!
معنی : نگه داشتن / حفظ کردن
lackluster
مترادف : lightless
 lack+ luster خوب اگه خونتون لوستر نداشته باشه تاریک و بی نور و بی فروغ خواهد بود !
معنی : بی فروغ /بی نور/ تاریک
postpone
مترادف : delay / put off/ deffer
کدبندی لغت : پُست ِ پونه ب تعویق افتاد !!
معنی : به تعویق افتادن/عقب انداختن
fulsome
مترادف : abundant
این لغت رو کافیه به این صورت بخونیم full+some = full of something
که به راحتی معنیش در ذهن
چگونه در اینستاگرام کامنت بیشتری دریافت کنیم؟

اگر مثل ما به اپلیکیشن اینستاگرام اعتیاد ندارید، احتمالاً فردی هستید که چند روز یک بار به این اپلیکیشن سر می‌زنید. اگر بعد از چند روز اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید متوجه می‌شوید برخی از عکس‌‌هایی که در بالای صفحه قرار دارند، چند دقیقه‌ی پیش به اشتراک گذاشته ‌شده‌اند. در حالی که باقی عکس‌های بالای صفحه، متعلق به چند روز گذشته هستند.

خرید سرویس های ایرانی
خرید سرویس های خارجی

در ای
به نام اوی من و تو...
اصل مطلب: دیشب با خودم قرار گذاشتم که این وبلاگ نوپا را سر پا نگه دارم و‌نگذارم خاک بخورد.اینقدرررررر دلخور هستم از کارهای نصفه و نیمه و نیمه و نصفه...یک بازه ی صد روزه (یعنی: از یازدهم آبان تا بیستم بهمن) برای خودم معین کردم برای اینکه حتی اگه شده روزی دو خط اینجا بنویسم، بنویسم.شده ام شبیه بنده خداهایی که میگویند: عااااااشقتم خدااااا و مُدام پروفایل و استوری و پُست عاشقانه برای خدا میگذارند که مثلا خدا بیاید و پروفایلشان
به نام اوی من و تو...
اصل مطلب: دیشب با خودم قرار گذاشتم که این وبلاگ نوپا را سر پا نگه دارم و‌نگذارم خاک بخورد.اینقدرررررر دلخور هستم از کارهای نصفه و نیمه و نیمه و نصفه...یک بازه ی صد روزه (یعنی: از یازدهم آبان تا بیستم بهمن) برای خودم معین کردم برای اینکه حتی اگه شده روزی دو خط اینجا بنویسم، بنویسم.
شده ام شبیه بنده های خدایی که میگویند: عااااااشقتم خدااااا و مُدام پروفایل و استوری و پُست عاشقانه برای خدا میگذارند که مثلا خدا بیاید و پروفایلش
اشرف غنی گفت امور کشور با حکومت "دو سره" پیش نمی‌رود؛ او به رقیب انتخاباتی‌اش، عبدالله عبدالله که او هم همانند آقای غنی خود را رئیس جمهور افغانستان می‌داند، پیشنهاد کرد ریاست "شورای عالی صلح" را به عهده بگیرد.
آقای غنی گفت این پُست می‌تواند پروتکل معاونت رئیس‌جمهور را داشته باشد و بودجه، امکانات و شیوه تصمیم‌گیری این مقام قابل بحث است و او "انعطاف کامل" دارد.
آقای غنی در دیدار با رئیس و شماری از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان همچنین گفت ه
یکی از مثل هایی که روز به روز تجربه اش می کنم همین "عجله کار شیطانه" است. دلیلش هم واضح است وقتی اضطراب داری، عجله می کنی،  و وقتی عجله می کنی ساده ترین کار ها را هم درست انجام نمی دهی.
چندبار است که روزگارم با همین مثل سپری می شود، یک ماه پیش میخواستم به یکی مراکز دندانپزشکی بروم که به قول برادرم کارشان "استاندارد" است، آنقدر عجله داشتم که ساعت 4 رفتم، درصورتی که ساعت 5 در دکان را باز می کردند، اما دوباره عجله کردم و به یکی از شانسی ترین کلینکی که

نگارش و تولید محتوای با کیفیتی باید بخشی کلیدی از هر استراتژی سئو باشد. البته تولید محتوای با کیفیت نیازمند آشنایی با ادبیات و مهارت نویسندگی است. بگذارید کمی صادق باشیم. شما هم می دانید که بیشتر وبلاگ ها به سختی قابل خواندن هستند و هیچ گونه اطلاعات آموزنده، سرگرم کننده و الهام بخشی به بازدیدکنندگان ارائه نمی کنند. مطمئناً هیچ کس نمی تواند مانند همینگوی بنویسد، اما این دلیل نمی شود که برای نوشتن مقاله ای جذاب و خواندنی تلاش نکنیم. در این
*کیست که او را نشناسد!* 
همه  دوستش دارند و مشتاق دیدارشبا عصای موسوی و ابهت عمری گل سرسبد مجالس و محافل است. با ورودش نعره های الله اکبر فضای وجود را معطر می کند. خودش می گوید: پیر شده ام اما سخنانش همان حال و هوای جوانی اش را  دارد. مخالفان را تکفیر نمی کند، انتقاد نمی کند، سرزنش نمی کند،بلکه نصیحت می کند و از مشکلات روزمره مردم می گوید، و با دعاهای مخلصانه اش هق هق مجلس را بلند می کند. محبتش فراتر از حد و مرز است، و در دل هر انسان دوستی جا گرف
کاش برخی مدیران فرهنگی (به خصوص آقازاده های کسب و کار بازی های رایانه ای) که عشق ریاست و تکیه به صندلی های بزرگ دفترشان، کورشان کرده است و یادشان رفته چرا خدا به ایشان مهلتی داده و با اخلاق زشت و شیطانی خودشان آینده چندین مجموعه تولیدکننده و میلیون ها مصرف کننده را گره زده اند به شوم بودن و شر، از این هشدارها پندی بگیرند.
قبل از آنکه دیر شود و مهلت از آنان گرفته شود.
که خدا بهتر می داند کی و چه زمانی است...

#بازیهای_رایانه_ای #مدیریت_فرهنگی # وا
خب این وبلاگ من قبلا هم در آدرس (to-pass.ir) بوده (احتمالا در آینده ی نه چندان دور بازم برش گردونم به همون آدرس)، از این به بعد هم در ادامه ی اون خواهم نوشت، دلیل حذفش این بود که میخواستم آمار بازدید و عمر وبلاگم ریسِت بشه و واقعی باشه، ضمن اینکه شروعِ دوباره از صفر همیشه برام دلخواه بوده.
با این اوصاف واقعا نیازی به داشتن و نوشتنِ یک پُست به عنوان سرآغاز (یا توضیحات کلی) وجود نداره، ولی اگه بخوام جمله ای به این منظور بنویسم، این خواهد بود که اینجا م
کسانی ندای حسین را لبیک می‌گویند و می‌توانند «فَیَا لَیْتَنِی
کُنْتُ مَعَکُمْ فَأَفُوزَ مَعَکُم»[1] را آرزو کنند، که امروز در صحنه
باشند. «کُلّ یَوْمٍ عاشُورا»؛ هر روز عاشوراست و هر روز، صف‌بندی حق و
باطل؛ در گفته ها، نوشته ها و رفتارها، ... . همه و همه؛ چه خوب و چه بد،
هر دو خریدارانی دارند. دنیا مزرعه است و محل تجارت و کسانی به فوز و سعادت
می‌رسند که خوب زندگی کنند. «کَما تَعیشُونَ، تَمُوتُون»[2]؛ هر گونه که
زندگی می‌کنیم، آن گونه خواهی
پُست شماره ۱"آکادمی هنر عماد"
آکادمی هنر عماد در تاریخ ۱۳۸۰/۱۲/۱۵ فعالیت خود را در قالب یک مرکز خصوصی وَ در زمینه اُمور هنری آغاز نمود.
با استناد به اساس‌نامه داخلی، این مرکز هنری کاملا خصوصی، انتفاعی وَ خودگردان است وَ دارای محدوده فعالیت ملی وَ مدت زمان اعتبار نامحدود می‌باشد.
آکادمی هنر عماد دارای پنج واحد فعال به شرح ذیل است که هرکدام از آن‌ها به شکلی کاملا تخصصی وَ برنامه‌ریزی شده به ارائه طرح وَ پیشبُرد اهداف این مجموعه می‌پرداز
مطمئناً گوگل یک شبه تصمیم نگرفته است که بها بیشتری برای لینک های مو جود در مقاله ها طولانی قائل شود . واقعیت این می‌باشد که یوزرها هم محتوای طولانی را دوست دارا هستند . ربات گوگل هم درخواست یوزرها را دنبال می کند . به طور خلاصه ماهیت کلی فرایند سئو این است: هر چیزی که یوزرها دوست دارا هستند را به آنها بدهید تا گوگل به اینترنت تارنما شما جایزه دهد . 
سئو در مشهد
در حالتی که بتوانید از محتوای طولانی پیوند بگیرید، این لینک می تواند درجه بندی بهتری
دومین روز بهار به خیر و به شادی

اولین کسانی که توی این روزها به دیدنشون می ریم، این عزیزان هستند:

Nonno
پدر بزرگ

Nonna
مادر بزرگ

Zia
عمه (خاله)

Zio
عمو (دایی)

پنج واژه ایتالیایی مرتبط با خانواده رو لطفا در پُست قبلی مرور کنید.

برای شنیدن تلفظ صحیح واژه ها از خدمات ارزشمند Google Translate استفاده کنید.

روزهای قشنگی رو برای همه آرزو می کنم
شب بارانی بود ...
آبستن یک گریه ی طولانی بود !
راه می رفتم و هی خون جگر می خوردم
در سرم فکر و خیالی که نمی دانی بود !
ناگه چو مهتاب زان میان گذشتی ...
آه لشکر چادر تو خانه خرابی ها کرد !!
همه ی مصر به دنبال زلیخا بودند!
چو ندیده بودند تو را چنین دیوانه بودند!
دریاب مرا دلبر بارانی من ...

پی نوشت  :
اصل این شعر با نام " لشکر چادر تو خانه خرابی ها کرد " برای شاعر معاصر گرانقدر آقای "  مرتضی عابد پور لنگرودی" هست. (در قسمت پیوند های روزانه هم اصل شعر را قرار دا
کتابی هست که این شب ها با رفیق می خونیم . به نظرم نگاه نویسنده ی این کتاب به شب قدر با چیز هایی که تا حالا شنیدیم خیلی فرق داره  . همیشه نگاهمون به شب قدر این بوده که شب قدر شبیه که تقدیرات یک ساله ی ما رقم می خوره و خداوند نعمت هایی که قراره در این سال به ما عطا کنه معین می کنه . پس بیایم توی شب قدر دعا کنیم که نعمت های بیشتر و بهتری به ما بده ... 
اما نگاه این کتاب به شب قدر اینه : " عظمت شب قدر در این است که انسان بتواند اندازه ها را به دست بیاورد و طرح
یکی از انتظارات جالبی که خدای مهربان از ما بنده های نامهربان دارهدعاکردنهالبته دعا معمولا برای ما تداعی گر ادعیه عربی معصومین هستاونا که جای خود دارنولی چیزی که نباید ازش غافل بشیم مناجات های خودمونی و محاوره ای هستاین نوع مناجات چون از ته دل بلند میشهمیسوزونه...هم دل تو رو ، هم دل خدا رودعای کمیل خیلی خوبه هاولی بعدش که تموم شد یا وقتی که تو پارک و خیابون تنها شدی از مناجات خودمونی غفلت نکن+آقا ما ته دلمون هیچ چیز خودمونی با خدا نداریم که بگ
سوالات درس 7 مطالعات هشتم 
درس هفتم: ارتباط و رسانه
نکته: ارتباط برقرار کردن یکی از نیاز های مهم بشر است.
 1 -چرا ارتباط داشتن برای انسان امری ضروری است؟ ارتباط، انسان را قادر می کند تا خواسته ها و
نیازهای خود را به دیگران منتقل کند. 
2 -انسان ها با چه روش هایی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟ محبت کردن، تبادل افکار و
اعتقادات، تبادل اطالعات، در میان گذاشتن احساسات( اندوه و خوشحالی و)...، حل کردن مسائل،
درک کردن دیگران، همه و همه از طریق ار
بازارهای گل، موزه‌ها، موسیقی، هنر، مردم شاد و خوشحال، حجم زیادی از دوچرخه سواران در شهر همه و همه باعث شده که آمستردام به مقصد بسیاری از گردشگران برای خرید بلیط هواپیما تبدیل شود. اما مهم‌ترین دلیل محبوبیت و شهرت آمستردام به خاطر کافی‌شاپ‌ها و کانال‌های آبی‌اش است. منطقه و کانال جوردان در دهکده گرینویچ آمستردام واقع شده که از شرق به کانال پرنسس و از غرب به کانال Lijnbaansgracht متصل می‌شود. در اطراف کانال پرنسس که عنوان طولانی ترین کانال آمست
فراغت ویژه (۲)
آقای صلح‌جو و همسرش، همراه دو فرزندشان که یکی سه‌ساله بود و دیگری یک‌ساله، به مشاوره آمدند. خانم از بار گران زندگی به ستوه آمده و کم آورده بود؛ دیگر بریده بود. مشکلات و مسائل ناگواری مطرح کردند و چارۀ کار طلبیدند. خانم از سختی‌های زندگی، سخت گلایه داشت و بیشتر از دست آقا می‌نالید. ایشان را به آرامش و صبوری دعوت کردم و به ریشه‌یابی مسائلشان پرداختیم. در نهایت، به این نتیجه رسیدیم که همۀ مشکلات به خستگی خانم از پرستاری و تربیت
فراغت ویژه (۲)
آقای صلح‌جو و همسرش، همراه دو فرزندشان که یکی سه‌ساله بود و دیگری یک‌ساله، به مشاوره آمدند. خانم از بار گران زندگی به ستوه آمده و کم آورده بود؛ دیگر بریده بود. مشکلات و مسائل ناگواری مطرح کردند و چارۀ کار طلبیدند. خانم از سختی‌های زندگی، سخت گلایه داشت و بیشتر از دست آقا می‌نالید. ایشان را به آرامش و صبوری دعوت کردم و به ریشه‌یابی مسائلشان پرداختیم. در نهایت، به این نتیجه رسیدیم که همۀ مشکلات به خستگی خانم از پرستاری و تربیت
رمان
جزء از کُل | استیو تولتز | ترجمه از پیمان خاکسار | نشر چشمه | ۲۰۰۸

نقد رمان

ارزیابی: فاجعه

«سوءتفاهمی با شکلِ قصه‌ای مکتوب»

گاهی اوقات
وسوسه می‌شوم که رمان‌های جدید را هم بخوانم؛ نه برای آنکه یک اثر خوب بخوانم،
بیشتر برای آنکه ببینم سلیقۀ عامّۀ کتاب‌خوان‌ها چگونه است- البتّه می‌دانم فاجعه‌ای
بیش نیست!-. می‌گویند رمانِ «جزء از کل» جایزۀ بوکر را برده، کتاب چه درنسخۀ
انگلیسی و چه در نسخۀ فارسی به دفعات زیاد، تجدید چاپ شده و از
کپشن خاص کوتاه؛ کپشن های شاخ و عاشقانه اینستاگرام
آیا می دانید کپشن چیست؟ شاید نام کپشن اینستاگرام را شنیده باشید. زمانی که شما عکس را در اینستاگرام به عنوان پُست می گذارید به متنی که در زیر آن اضافه می کنید کپشن می گویند. کپشن ها می تواند تأثیر بیشتری در لایک کردن عکستان داشت باشد تا خود عکس. اگر به دنبال کپشن های خاص و عاشقانه و زیبا می گردید بقیه مطلب را نیز بخوانید.
کپشن خاص و جدید اینستاگرام
کپشن خاص و جدید اینستاگرام
حالم خوب است ولی دلم
چندوقت پیش در وبلاگ محمدرضا شعبانعلی خوانده بودم که گفته بود بعد از مدتی بخش نظرات پست‌های قدیمی‌اش خود به خود بسته می‌شود که با اجبارِ پاسخ به نظرات، آن‌ها برایش یادآوری نشوند. می‌گفت احساس خیلی بدی به پست‌های قدیمی‌اش دارد.
من که بارها از پست‌های چندسال قبلِ او هم استفاده کرده‌ بودم، از خواندنِ این حرف‌ها بسیار تعجب کردم. اما به‌هرحال آدم در هر سطح شخصیت و وبلاگ‌نویسی‌ای که باشد، ناخودآگاه چنین وسواسی می‌گیرد. شدتش یکسان نیست؛ ی
در پُست قبلی یاد گرفتیم که الفبای ایتالیایی شامل بیست و یک حرف میشه. امروز می خوام با هر حرف الفبای ایتالیایی یک مثال بزنم. آماده اید؟

ACQUA
آب

BANANA
موز

CIAO
سلام (و خداحافظ)

DOMANI
فردا

ERRORE
خطا (اشتباه)

FORSE
شاید

GRAZIE
سپاس

HO
دارم

IO
من

LAVORO
کار

MA
اما

NAVE
کشتی

ORA
اکنون

PREGO
خواهش می کنم

QUANDO?
چه وقتی؟

RISPOSTA
پاسخ

SALVE
سلام

TEMPO
وقت (زمان)

UVA
انگور

VINO
شراب (واین)

ZOO
باغ وحش

برای شنیدن تلفظ صحیح واژه های بالا از خدمات ارزشمند گوگل است
فعل بودن در زبان گیلکی در حالات مختلف متفاوت است. در این پُست به این ‌‌تفاوت‌ها می‌پردازیم.

✔️ «بؤؤن»:معنی: چیزی بودنصرف ماضی: بؤ (=بود)مثال: پئرِ حال خۊب بؤ (=حال پدر خۊب بۊد)صرف مضارع: هیسه (=است)مثال: اون داز هیسه (=اۊن داس است)

✔️ «هیسأن»:معنی: در جایی بودن برای جاندارصرف ماضی: هیسابؤ (=بود)مثال: پئر خؤنه هیسابؤ (=پدر خۊنه بۊد)
شرط۱: درجایی بۊدن » خؤنه
شرط۲: جاندار بۊدن » پئر
صرف مضارع: هیسئه (=است)مثال: پیچه دیوارِ سر هیسئه (=گربه رو دیواره)
بیوگرافی مارتین پالرمو

مارتین پالرمو (به اسپانیایی: Martín Palermo)‏ (زادهٔ ۷ نوامبر ۱۹۷۳ در لا پلاتا) فوتبالیست اهل آرژانتین است که هم‌اکنون (۲۰۱۰) برای تیم آرژانتینی بوکا جونیورز و تیم ملی آرژانتین بازی می‌کند.
زادروز : ۷ نوامبر ۱۹۷۳
زادگاه : لا پلاتا، آرژانتین
قد : ۱٫۸۹ متر
باشگاه کنونی : بوکا جونیورز
شمارهٔ پیراهن : ۹
پُست : مهاجم

زندگی
پالرمو که به لوکو (دیوانه) و تیتان معروف است، در استودیانتس، ویارئال، رئال بتیس و آلاوس هم بازی کرده‌
یادمه بهم گفته بود اگه می‌خوای بهت احترام بذاره، اول خودت به خودت احترام بذار. اگه می‌خوای دوستت داشته باشه، اول خودت خودت رو دوست داشته باش. من بلد نبودم. رفته رفته همه ی علاقه به خودم، وابسته به علاقه ی دیگری بهم شد. اگه اون دوستم داشت، پس دوست‌داشتنی بودم. اگه من رو باارزش می‌دونست، پس آدم باارزشی بودم. و وای به روزی که ذره ای به علاقه اش تردید می‌کردم. انگار که هر روز بخشی از هویتم رو از دست می‌دادم. بخشی از استقلالم رو. کم کم احساس کردم م
"We have little power to choose what happens,
but we  have complete power over how we respond."
~Arianna Huffington

+ تو پُست قبلی از تردیدم در مورد معنی مسئولیت پذیری حرف زده بودم، و درست فردا صبحش به این جمله برخوردم. برام الهام بخش بود و فکر میکنم تا حدودی جواب سوالم را داد.
مسئولیت پذیری به این معنی نیست که کنترل تمام اتفاقاتی که تو زندگیت میفته در دست توئه، بلکه این معنی را میده که کنترل اینکه چطور به اتفاقات زندگیت واکنش نشون بدی، کاملا در دستان خودته.
اون روز تو تلوزیون یه برنامه ای نش
تا به حال آرزو داشته اید ارنست همینگوی یا استفان کینگ نسل خود باشید؟ البته وبلاگ نویسی با نوشتن یک رمان یا یک مقاله برای مجلات، کاملاً متفاوت است. وبلاگ نویسان باهوش می دانند که مخاطبان در برهه های زمانی متفاوت، به چه چیزهایی توجه دارند.
در حقیقت، تحقیقات انجام شده در شرکت مایکروسافت نشان می دهد تکنولوژی، میانگینِ زمانِ توجه انسان ها را به 8 ثانیه کاهش داده است. باید ذکر کنیم این مدت زمان، کم تر از میزان توجه ماهی قرمز است!
اجازه دهید صادقان
فیلم کوتاهی به کارگردانی و بازیگری دیوید لینچ افسانه‌ای در روز تولدش منتشر شد.
در سالروز تولد "دیوید لینچ" سینماگر صاحب سبک آمریکایی، شبکه نتفلیکس از یک فیلم کوتاه به کارگردانی و بازیگری او رونمایی کرد.
به نقل از نیویورک پُست، این فیلم کوتاه و ۱۷ دقیقه‌ای که از لحاظ مضمونی مشابه فیلم‌های نوآر ساخته شده، روایتگر داستان یک کاراگاه با بازی "لینچ" است که از یک میمون متهم به قتل به نام "جک کروز" بازجویی می‌کند.
"جک چه کار کرد" نام این فیلم سیاه و
طرحی نو
آقای صلح‌جو گفت: «حالا چه کار کنیم؟»گفتم: «باید هردوی‌تان "فلک را سقف بشکافید و طرحی نو دراندازید"؛ به این‌گونه: هر روز به مدت دو ساعت، خانم را از بچه‌ها و بچه‌ها را از خانم جدا کنید؛ به‌گونه‌ای که همدیگر را نبینند و صدای هم را نشنوند، امّا خیال خانم از بابت بچه‌ها کاملاً راحت باشد؛ بداند کسی امین و مهرورز، مراقبشان است و هیچ آسیبی به ایشان نمی‌خورد.اختیار مصرف آن دو ساعت وقت به خانم واگذار شود تا هر کاری می‌خواهد، انجام دهد؛ ور
مجلس در کشور ایران تاریخچه‌ای کهن دارد
تاریخچه‌ای که شاید آن را تبدیل کند به یک مجلس باستانی تا یک تنها یک مجلس برای قانون‌گذاری !!!
بله درست است؛ یک مجلس باستانی که قدمت آن به دوران اشکانیان می‌رسد و متاسفانه برخی آن را به دوره قاجاریه و زمان ناصرالدین شاه و انقلاب مشروطه نسبت می‌دهند.
اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که؛ برخلاف تصور عموم مجلس تاریخچه‌ای با قدمتی طولانی‌تر از دوران مشروطیت بدنبال خود یدک می‌کشد که شاید بتوا
شاهنشاهی اشکانیان توسط ارشک رهبر قبایل ایرانی پرنی و گروهی از داهان پس از فتح پارت در شمال شرقی ایران درست در قرن سوم پیش از میلاد، تأسیس شد.
امپراتوری اشکانیان که در ادبیات غربی از آن با نام امپراتوری پارت‌ها یاد می‌شود، یکی از قدرت‌های سیاسی و فرهنگی در سرزمین کهن ایران محسوب می‌شود که طبق آنچه در تاریخ آورده شده است چیزی حدود ۴۷۱ سال بر قسمت بزرگی از غرب آسیا حکومت کردند .
جالب است بدانید؛ امپراتوری اشکانیان برخلاف  هخامنشیان، بسیار ت
تنهایی ☹ !!
تنهایی پاسخی پیچیده و عمدتاً ناخوشایند به انزوا یا کمبود هم‌صحبتی است. این پاسخ معمولاً شامل احساس اضطراب از کمبود ارتباط و اشتراک با دیگران است که از گذشته شروع شده و تا به آینده ادامه خواهد داشت. البته این احساس ممکن است زمانی که فرد در اطراف خود افرادی را دارد نیز وجود داشته باشد. تنهایی می‌تواند حاصل عوامل مختلفی چون عوامل اجتماعی، ذهنی و احساسی باشد.

این تعریف تنهاییِ بود که با بخشی از این تعریف نظرم موافق نیست، اما من توی
چند وقت پیش یکی از
دوستان فرهیخته و شاعره درخواستی داشتند مبنی بر این که توضیح مختصری در خصوص
تفاوت بین "نثر" و " نظم" در قالب یه نوشته یا یک پُست ارائه
دهم. بنده نیزاجابت نمودم. ذهنم به تکاپو افتاد و تعاریفی از این دو مقوله را با
توجه به ذخیره ها و بایگانی های حافظه ام،پیش رویم ترسیم کرد.
یه مدتی بالا و پایین
شان کردم،دیدم کاستی هایی دارد و کفایت امر نمی کند. به تفحص آغازیدم ومطالبی را
تهیه و خواندم.اما در یکی از این لحظات جستجو به مقاله ای از رو
فعل بودن در زبان گیلکی در حالات مختلف، انواع متفاوتی دارد. در این پُست به این انواع می‌پردازیم.

✔️ «بؤؤن»:معنی: چیزی بودنصرف ماضی: بؤ (=بود)مثال: پئرِ حال خۊب بؤ (=حال پدر خۊب بۊد)صرف مضارع: هیسه (=است)مثال: اون داز هیسه (=اۊن داس است)

✔️ «هیسأن»:معنی: در جایی بودن برای جاندارصرف ماضی: هیسابؤ (=بود)مثال: پئر خؤنه هیسابؤ (=پدر خۊنه بۊد)
شرط۱: درجایی بۊدن » خؤنه
شرط۲: جاندار بۊدن » پئر
صرف مضارع: هیسئه (=است)مثال: پیچه دیوارِ سر هیسئه (=گربه رو دیوار

سیارکی که حدود نودوشش کیلومتر قطر دارد، با سرعتی نزدیک به بیست‌وپنج‌هزار کیلومتر در ساعت در حال نزدیک‌شدن به زمین است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سه‌ماه و ده‌روز دیگر این سیارک به زمین برخورد خواهد کرد و احتمال عدم برخورد آن چیزی کم‌تر از یک‌دهم درصد است. روش‌های مصنوعی جلوگیری از برخورد آن نیز به‌دلایل گوناگون موفق نخواهد بود و راهکاری برای مقابله وجود ندارد. چنین رویدادی در نوع خود کاملاً بی‌سابقه است و تا کنون هیچ‌گاه زمین
قبل از هر حرکتی، آغاز بیننده خویش را بشناسید. نخستین درس از تعلیم درآمد از اینستاگرام این است که مشخص کنید که چه کسانی جامعه قصد شما هستند. توجه کنید که هدف من افزایش فالوور نیست. من درباره یک مرحله عقب‌تر با شما صحبت می‌کنم. جذب فالور یعنی اینکه بیننده پیوسته را جذب کنید، ولی شناخت بیننده یعنی اینکه بدانید اصلا چه کسی بیننده شماست! در بخش‌های بعدی درباره افزایش فالور نیز با شما گفتگو خواهم کرد. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باید مورد پسند ج
هیچ وقت بنده‌ی مقرب خدا نبودم. همیشه هر جا صف‌بندی شده ته صف روسیاها ایستادم؛ 
هر وقت که از هر خیری آخری و دست دومش بهم رسیده یا اصلا بهم نرسیده با خودم گفتم حتما لیاقتشو نداشتم؛
داشتم دوستایی که خیلی برای پاک و معصوم بودن و مومن شناخته شدن دست و پا می‌زدن؛ انقدر که براشون افتخار و مزیت بود که اسم‌شونم مثل خودشون نماد معصومیت می‌شد. 
من این‌جور بنده‌ای نبودم. در واقع انقدر کارنامه‌م سیاه بود که نخوام به روشی که خودم می‌رم بگم رسم مومن
اگر پُست‌های ما رو درباره سرگذشت مجلس خوانده باشید، می‌دانید که به یک ماده واحده رسیدیم که در آن مجلس شورای ملی به نام سعادت ملت ‌ایران، انقراض سلطنت قاجار را اعلام کرده بود و از این طریق حکومت موقتی را در حدود قانون اساسی و قوانین موضوعه مملکتی به شخص رضا‌ شاه پهلوی واگذار می‌کرد، اما این ماجرا به کجا کشید و چه اتفاقاتی پس از آن در مجلس شورا رخ داد؟این سوالی است که در ادامه بصورت کاملا مختصر به آن پاسخ می‌دهیم.
تاجگذاری رضاشاه پهلوی
پس ا

سیارکی که حدود نودوشش کیلومتر قطر دارد، با سرعتی نزدیک به بیست‌وپنج‌هزار کیلومتر در ساعت در حال نزدیک‌شدن به زمین است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سه‌ماه و ده‌روز دیگر این سیارک به زمین برخورد خواهد کرد و احتمال عدم برخورد آن چیزی کم‌تر از یک‌دهم درصد است. روش‌های مصنوعی جلوگیری از برخورد آن نیز به‌دلایل گوناگون موفق نخواهد بود و راهکاری برای مقابله وجود ندارد. چنین رویدادی در نوع خود کاملاً بی‌سابقه است و تا کنون هیچ‌گاه زمین

پُست شماره ۵"درس اول دوره آموزش تئوری موسیقی عماد"
آموزش تئوری موسیقی عماد، مجموعه درس‌های ...

برای مطالعه و دریافت اطلاعات بیشتر به وبلاگ رسمی "آکادمی هنر عماد" در بلاگفا مراجعه فرمائید.

http://emadartacademy.blogfa.com
تماشا و دانلود درس اول آموزش تئوری موسیقی عماد در وبسایت آپارات
تا حالا به این فکر کردین لحظاتی تو زندگی وجود دارن که انگار تا ابد ادامه دارن؟ انگار جای دیگه، تو یه دنیای موازیِ دیگه، تو یه بُعد دیگه ای از زمان، همیشه هستن و هیچ وقت تموم نمی‌شن.دو تا از این لحظات که همچین احساسی بهشون دارم رو می‌گم. اولیش برای ۱۰-۱۱ سالِ پیشه. شبیه صحنه ی تئاتر می‌مونه.
هفت یا هشت سالمه. کاپشن صورتی تنمه و کلاه بافتنی نارنجی. همیشه از اینکه این دو تا رو با هم بپوشم بدم میومد چون حس می‌کردم رنگ هاشون به هم نمی‌خوره، اما مجب

برای مطالعه و دریافت اطلاعات بیشتر به وبلاگ رسمی "آکادمی هنر عماد" در بلاگفا مراجعه فرمائید.

تماشا و دانلود درس اول آموزش تئوری موسیقی عماد در وبسایت آپارات

تماشا و دانلود درس اول دوره آموزش تئوری موسیقی عماد در وبسایت آپارات
چند وقت پیش بود که ستاره‌ی تمام وبلاگ‌هایی که دنبالشون می‌کنم با عنوانِ «نامه به گذشته» روشن شده بود. دونه به دونه‌شون رو تو سکوت خوندم و بعد نشستم با خودم فکر کردم که اگه من هم تو این چالش شرکت می‌کردم چی به خودِ قدیمم می‌گفتم. و بعد کشف بزرگی کردم. فهمیدم که از گذشته‌م راضیم و دلم نمی‌خواد هیچ کدوم از جزئیاتش رو تغییر بدم.اگه بخوام به گذشته خودم نامه بنویسم، فقط در چند جمله می‌نویسم «تا می‌تونی از تک تک لحظاتت لذت ببر و عاشق همه جزئیات
پُست شماره ۶"درس دوم دوره آموزش تئوری موسیقی عماد"

تماشا و دانلود درس دوم آموزش تئوری موسیقی عماد در وبسایت آپارات
پُست شماره ۶"درس دوم دوره آموزش تئوری موسیقی عماد"

تماشا و دانلود درس دوم دوره آموزش تئوری موسیقی عماد در وبسایت آپارات
دستگاه تصفیه آب easywell   مدل ROC 189 یکی از بهترین و مرغوبترین برندهای دستگاه تصفیه آب ایران و جهان می باشد که این مدل سابقه زیادی در ایران نیز دارد ، برند easywell یکی از بهترین برندهای کشور تایوان است که دارای پنج ستاره کیفیت و فروش در جهان می باشد. این دستگاه مانند دیگر دستگاه های تصفیه آب خانگی از سیستم اسمز معکوس بهره می برد و در این مدل از فیلتر ممبران به عنوان فیلتر اصلی دستگاه جهت حذف مواد و املاح اضافی استفاده می شود.در این دستگاه از فیلتر قلی
خاطرات اصولا چیز های غم انگیزی‌ان. خاطرات بد که تکلیفشون معلومه. خاطرات خوب اما خیلی غم انگیز‌ترن. چون یک بار اضافی به نام «حسرت» رو به دوش می‌کشن. حسرتِ لحظه ی خوبی که گذشت و حالا چیزی جز یک تصویر ذهنی از خودش به جا نگذاشته. خاطرات خوب، دلتنگی آورن. خصوصا خاطراتِ خوب از آدم ها، خونه ها، مکان ها و هر چیز تکرار نشدنی. مثل خاطراتِ خونه ی قدیمیِ مادربزرگ که حالا جاش یه آپارتمان هفت طبقه سبز شده. یا خاطرات آدم های رفته. عشق های تموم شده. دوستی های ف
قرار بود پُست جدیدم مرتبط با
نوشته قبلی باشد اما این متن، مهمان ناخوانده ای از ذهن ِپرکار ِناتوانم است ،
همانطور که اتفاقات ناخوانده اینروزها به زور_چَرب نشده ای آمد و فاصله انداخت بین
حال قبل و بعد ما .
کتابی میگفت ؛ رسانه ها خطرناک هستند. رسانه انچه را دوست دارد
و میل خودش است به تو نشان میدهند .
حالا میفهمم ؛ رسانه شاید با وسیله ی دروغ و سانسور هدفش را
توجیح کند اما حتما که آمار را از آن قسمت ِ موافق ِ حرفهایش اعلام میکند . 
رسانه های داخلی - ف
ورزش یکی از اصلی ترین ارکان زندگی هر فرد است. از آن جایی که ورزش با سلامتی ارتباط مستقیم دارد، در برخی موارد از آن برای مقابله با برخی بیماری ها استفاده میکنند. یکی از بیماری هایی که می تواند با ورزش بهبود ببخشد دیابت است. اما آیا ورزش به کنترل قند خون کمک می کند؟همه افراد مبتلا به دیابت نوع 2 از ورزش بسیار بهره مند می شوند. این به نگه داشتن سطح قند خون در محدوده مناسب به آنها کمک می کند و به شما در کاهش وزن (در صورت لزوم) کمک می کند. همچنین می توا
از وقتی پیش روانشناس می‌رم با جنبه‌هایی از شخصیتم رو به رو شدم که یا از وجودشون خبر نداشتم و یا همیشه انکارشون می‌کردم. خلاصه روشی که تراپیست من به کار می‌بره اینه که ما همگی از بچگی زخم‌هایی تو وجودمون داریم که اگه روزی درمانشون نکنیم، افسار زندگی‌مون رو به دست می‌گیرن و ممکنه فاجعه‌های بزرگی به بار بیارن.من تو روزهای پایانی نوزده‌سالگی وقتی از "خودم" خسته بودم، از روانشناس کمک گرفتم. از همه چیز خسته بودم. از بی‌اعتماد به نفسیِ همیشگی
اولاً که نام «مدیر» و مزایایِ مترتب بر اون رو که هر ماه تو فیش حقوقیتون دریافت می‌کنید، از کارِ من و امثالِ من دارید و الا که اظهر من الشمسه که نه تخصص، نه تجربه و نه حتی تعهدی در وجودتون هست که برای این پُست مناسب باشید. من اگه جایِ شما بودم، در چنین شرایطی، زبونمو کوتاه می‌کردم و دو دستی طرفِ مقابل رو میذاشتم رویِ سرم و یه کاری می‌کردم صداش در نیاد که گندِ کار من و ناشایستِ بودنم بلند شِه. منتهایِ مراتب، شما حتی در این خصوص هم ذره‌ای عقل و د
در تعریف حکایت تشکیل مجلس شورای اسلامی رسیدیدم به زمان مشروطه، مظفرالدین شاه و مجلس در زمان وی که قبل از تعریف آن کمی به معرفی مظفرالدین شاه و جنبش مشروطه می‌پردازیم و بعد سری به مجلس آن زمان خواهیم زد، با ما همراه باشید.
مظفرالدین‌شاه قاجار که بود؟
مظفرالدین‌شاه پنجمین پادشاه ایران در دوران قاجار است که پس از ۴۰ سال ولایتعهدی و کشته شدن پدرش ناصرالدین شاه معروف به شاه شهید که توسط میرزا رضای کرمانی کشته شد.
وی در روز ۳ فروردین سال ۱۲۳۲ دی
با دیدن این تیتر ممکن است بگویید این متن چه حرف تازه ای دارد. لذت بردن از تعطیلات که کار سختی نیست. اگر اینطور است پس چگونه تعطیلات نوروزی از یک جایی به بعد غیر قابل تحمل می شود؟ اصلا همین جمعه ها چرا انقدر دلگیر و ملال آورند؟ آیا راهی تضمینی برای لذت بردن از تعطیلات وجود دارد؟ چه چیز بهتر از یک دستور العمل برای تعطیلات فوق العاده.
روزهای متفاوت
زندگی برای عمده آدم ها خیلی زود می گذرد چون همه روزها شبیه هم هستند. وقتی هر روز یک سری مطالب تکراری
محمد به مامان جون می‌گوید که بیاید و از تنهایی‌اش لذت ببرد. به کسی که گلایه‌اش از ستاره‌گان بخت و طالع، رک و پوست‌کنده "بدون صبور کی از من مراقبت می‌کنه؟"ست و مطمئنم خودش از میزان درد و شرم‌آوری جمله‌اش برای بشرِ مدعی بی‌خبر است. ولی این حرف محمد، همه را شگفت‌زده می‌کند. هرکس سعی می‌کند به نحوی این خیره‌سری را توضیح بدهد و به طرز ضایعی محمد را توجیه کند اما چیزی که میان آن‌ها مشترک و مسلم است، نکوهیده بودن این حرف او ست. گمان کنم فقط من
غذا تأثیر مستقیمی بر قند خون دارد. برخی غذاها قند خون را بیشتر از سایر غذا ها افزایش می دهند. در افراد دیابتی، کنترل دیابت یکی از مهم ترین عناصر کلیدی برای بهتر زندگی کردن است اما باید با برنامه ریزی و مدیریت همراه باشد. بخش مهمی از مدیریت دیابت، دانستن چه چیزی و چه مقدار غذا خوردن است. در این صورت شما می توانید با پیروی از یک برنامه غذایی که در زندگی به شما کمک کند، همچنین شما توانایی کنترل قند خون خود را بدست می گیرید. اما به نظر شما چه عناصری
اولاً که نام «مدیر» و مزایایِ مترتب بر اون رو که هر ماه تو فیش حقوقیتون دریافت می‌کنید، از کارِ من و امثالِ من دارید و الا که اظهر من الشمسه که نه تخصص، نه تجربه و نه حتی تعهدی در وجودتون هست که برای این پُست مناسب باشید. من اگه جایِ شما بودم، در چنین شرایطی، زبونمو کوتاه می‌کردم و دو دستی طرفِ مقابل رو میذاشتم رویِ سرم و یه کاری می‌کردم صداش در نیاد که گندِ کار من و ناشایستِ بودنم بلند شِه. منتهایِ مراتب، شما حتی در این خصوص هم ذره‌ای عقل و د
این خون جاودانه

7267
به قلم دامنه. به نام خدا. سلام. اسلام را از اول ورق می‌زنم. یک اُمّیِ امین، در غار حرا، برانگیخته می‌شود؛ بعثت. دست به دعوت پنهانی و سپس فراخوان آشکار می‌زند. هر کس به او ایمان آورَد، مسلمان می‌شود؛ جامعه‌ی مسلمین با ۳ نفر آغاز شد. اندک‌اندک به این عدد افزوده شد. ۱۳ سال درازا کشید. اما هنوز محمد امین (ص) بر اشراف و اعیان و جاهلیت مکه پیروز نشد؛ دست به زور هم نزد. پس از تبعیدکردن مسلمین به شِعب (=درّه‌‌) ابی‌طالب، اینک نقشه
پیش نویس: نوشته های زیر را جای دیگری ثبت کرده بودم اما دلم خواست اینجا هم باشند. زیادند همه را یکجا نخوانید که خسته می شوید. شاید بعدا اگر حوصله داشتم چیزهایی به پست اضافه کردم :)

دراز کشیدم روی تخت و تک مصرعی که احتمالا ده دوازده سال پیش سرباز دیگری زیر چوب تخت بالایی حک کرده را می‌خوانم "ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش" دفترچه یادداشتم را برمی‌دارم و مصرع را یادداشت میکنم و به مغزم فشار می‌آورم بلکه مصرع دومش یادم بیاید. فکر می کنم چرا یک
پُست شماره ۷"درس سوم دوره آموزش تئوری موسیقی عماد"

تماشا و دانلود درس سوم دوره آموزش تئوری موسیقی عماد در وبسایت آپارات
چکیده:
این مطلب درباره افسردگی در مردان تهیه شده است. شما در این مقاله می توانید با علائم، نشانه ها، عوامل خطر و راه های درمان افسردگی در مردان بیشتر آشنا شوید.
مقدمه:
افسردگی در مردان، یک امر شایع بوده که متاسفانه چندان به آن اهمیت داده نمی شود. اهمیت این موضوع وقتی دیده می شود که فرد به شرایط حادی از افسردگی وارد شده و در این شرایط روند درمان فرد نیز به کندی و دشواری پیش می رود. از این رو به آقایان توصیه اکید می شود که پیش از هر چیزی اطلاعات کا
چکیده:
این مطلب درباره افسردگی در مردان تهیه شده است. شما در این مقاله می توانید با علائم، نشانه ها، عوامل خطر و راه های درمان افسردگی در مردان بیشتر آشنا شوید.
مقدمه:
افسردگی در مردان، یک امر شایع بوده که متاسفانه چندان به آن اهمیت داده نمی شود. اهمیت این موضوع وقتی دیده می شود که فرد به شرایط حادی از افسردگی وارد شده و در این شرایط روند درمان فرد نیز به کندی و دشواری پیش می رود. از این رو به آقایان توصیه اکید می شود که پیش از هر چیزی اطلاعات کا
در این نوع دستگاهها؛ علاوه بر بررسی اثرانگشت و اندازه انگشت، مشخصات دست کاربر و شکل کلی دست کاربر نیز در نظر گرفته میشود. همچنین در خرید دستگاه حضور و غیاب می بایست به قیمت دستگاه حضور و غیاب و کیفیت آن نیز توجه نمود. با نگه داشتن کارت مقابل دستگاه، SMS ورود، خروج و یا تاخیر دانش آموزان در همان لحظه به موبایل والدین ارسال می شود و در سیستم مدرسه نیز تمامی جزئیات ثبت می گردد. نرم افزار حضور و غیاب ویسمن قادر به ارسال SMS ورود ، خروج ، تأخیر و غیبت د
نگاهی به نحوه شهادت امام صادق علیه السلام
امام صادق علیه السلام در سالهای آخر عمر خود شدیداً لاغر و ضعیف شده بود و به تعبیر یکی از افرادی که امام را درآن روزگار دیده بود از او چیزی نمانده بود جز سرش، کنایه ازاینکه بدن کاملاً فرسوده و نحیف شده بود. سراسر زندگیش به دشواری و سختی و رنج آفرینی گذشته بود. و درسالهای آخر عمر بر میزان محدودیت و احضار و تهدید او اضافه می شد که این خود بر خستگی و رنجش می افزود.
روزی منصور به وزیر دربارش « ربیع » گفت همین
در این نوع دستگاهها؛ علاوه بر بررسی اثرانگشت و اندازه انگشت، مشخصات دست کاربر و شکل کلی دست کاربر نیز در نظر گرفته میشود. همچنین در خرید دستگاه حضور و غیاب می بایست به قیمت دستگاه حضور و غیاب و کیفیت آن نیز توجه نمود. با نگه داشتن کارت مقابل دستگاه، SMS ورود، خروج و یا تاخیر دانش آموزان در همان لحظه به موبایل والدین ارسال می شود و در سیستم مدرسه نیز تمامی جزئیات ثبت می گردد. نرم افزار حضور و غیاب ویسمن قادر به ارسال SMS ورود ، خروج ، تأخیر و غیبت د
چکیده:افسردگی در زنان یکی از مشکلات اساسی در جامعه امروزی بوده و توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. شما در این مقاله با افسردگی در زنان و نشانه های این بیماری بیشتر آشنا می شوید.
مقدمه:افسردگی این روزها بسیاری از جوانان، میانسالان، زنان و مردان جامعه ما را درگیر کرده است. یکی از قشرهای آسیب پذیر که مستعد ابتلا به افسردگی می باشند، زنان جامعه هستند. افسردگی در زنان، در سال های اخیر رشد بسیار زیادی کرده است. از این رو بر آن شدیم تا اطلاعات
ناصرالدین‌شاه که می‌شناسید، یکی از شاه‌های قاجار که زمزمه‌های تشکیل مجدد مجلس و البته به گفته برخی، ابداع مجلس در زمان این شاه صورت گرفت، اما خالی از لطف نیست که کمی بیشتر درباره این شاه قاجار بدانید!
وی که چهارمین شاه قاجار است در ۲۵ تیر سال ۱۲۱۰ متولد شد و در نهایت در روز ۱۲ اردیبهشت سال ۱۲۷۵ از دنیا رفت.
جالب است بدانید که؛ ناصرالدین‌شاه  را پیش از پادشاهی ناصرالدین میرزا می‌نامیدند و وی به «قبلهٔ عالم»، «سلطان صاحبقران» و بعد «شاه ش
بعد از کش‌وقوس‌های مجلس چهارم حالا نوبت پنجمین مجلس شوراست و سرگذشت آن!
انتخابات مجلس پنجم
رضاخان پهلوی در زمان انتخابات پنجمین مجلس شورا توانست علی‌رغم میل مخالفین خود در آن اعمال نفوذ کند و با انتخاب افراد خاصی که مدنظر داشت، پایگاه محکمی را در مجلس شورا به دست بیاورد!اما در این میان یک نکته جالب و فضایی وجود داشت و آن اینکه؛ خودِ شخص رضا‌خان از همه‌ ایالات و ولایات به نمایندگی انتخاب شد! که اگر گذری هم نگاه کنیم، این کار خود نشانه آشک

تولید محتوا چیست؟

این روزها همه به نوعی در حال تولید محتوا هستند خانمی خانه‌دار هر روز توی اینستاگرام عکس غذاهایی که درست میکنه و سفره ای که میچینه رو منتشر میکنه و یه کپشن مینویسه و دستور پخت غذاهاش رو به فالوورهاش یاد میده ، پسر بچه‌ی 14-15 ساله ای که عشق موسیقی رپ داره درباره‌ی گروه‌ها و خواننده های رپ مورد علاقه‌اش در شبکه های اجتماعی پُست میذاره،  یه سخنران مشهور از تجربه‌ش توی فن بیان و سخنوری حرف میزنه و صداش رو ضبط و منتشر می
خب مثل اینکه دیدار رمضانی امسال هم قسمت و فرصت سخنرانی و گفتار رودرو با رهبری به ما نرسید. دوستان خوبی انتخاب شدن برای دیدار و گفتگو و امیدوارم که برآیند دیدار منتهی به انتقال مطالبات عموم جامعه و مهمترش نخبگان و خبرگان موثر در دل جامعه باشه. منم نکات و نقطه نظراتم رو در سه صفحه خلاصه و جمع بندی کردم و دادم به دوستم که انشالا برسونه دست آقا. و امیدوارم که خدا کمک کنه برسه بهشون. برشی از اون رو براتون میذارم. به امید اینکه دست به دست هم بدیم ، نا
گاهی ممکن است شرایطی در زندگی اتفاق بیفتد و یا در موقعیت هایی قرار بگیریم که بدن ما برای پاسخ به این شرایط، از ابزار استرس و اضطراب استفاده کند. این شرایط بدون شک برای همه افراد حداقل یکبار، اتفاق افتاده است. شاید تا بدین جا تصور کنید، با این حساب استرس، ترس یا اضطراب امری طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. با این صحبت ها شاید این تصور کاملا درست باشد. اما در مواردی که استرس از حد اعتدال خارج می شود و به حالت شدید و حاد تغییر شکل می دهد، نباید س
شبکه سازی، انتقال سریع و آسان اطلاعات را مهیا می کند. شما معمولا هر روز در حال شبکه سازی هستید. وقتی در حال صحبت با یکی از دوستانتان هستید ممکن است به او دیدن یک فیلم، رفتن به رستوران خاص یا مطالعه کتابی جذاب را پیشنهاد دهید. همچنین ممکن است او از ملاقاتی که با فرد مشهوری داشته است با شما صحبت کند.دقیقا مثل همین کاری را که در زندگی شخصی خود انجام می دهید، می توانید در زندگی حرفه ای خود به منظور شکار فرصت های شغلی مناسب انجام دهید.
شبکه‌سازی یک
در قرن ۱۹ بود که تکنولوژی پا در دنیای پزشکی گذاشت. دستگاه تنفس سنج و دستگاه فشار خون اولین دستگاه هایی بودند که اختراع و مورد استفاده قرار گرفتند. دستگاه هایی که روز به روز بیشتر و پیشرفته تر میشدند و به لطف آن ها تشخیص های درمانی آسان تر و دقیق تر می شد.
تکنولوژی برخلاف تصورات اشتباهی که گاها به وجود میاید هیچ گاه جایگزین نیروی انسانی نشد بلکه مانند یک دستیار وقت شناس و وظیفه شانس کارهارا در کوتاه ترین زمان ممکن مدیریت کرد و اطلاعات را به دقی
تشخیص بیماری به اطلاعات متعدد و مرتبط کردن آن ها به یکدیگر بستگی دارد. هوش مصنوعی احتمالاً گزینه مناسبی برای این کار محسوب می شود.
هوش مصنوعی در مراقبت‌های مرتبط با سلامت به معنای استفاده از الگوریتم‌ها و نرم‌افزارها است تا تقریباً شناخت انسان را در تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی پیچیده مورد استفاده قرار دهد. به‌طور خاص، هوش مصنوعی توانایی الگوریتم‌های کامپیوتری برای به دست آوردن نتایج بدون درنظر گرفتن مستقیم انسان است.
آنچه تکنولوژی هو
 اشتراک‌گذاری
فرهنگ لغات آکسفورد سِلفی را این‌گونه تعریف کرده است: «عکسی که فرد از خودش می‌گیرد و معمولا منظور آنهایی است که با گوشی هوشمند یا وب‌کم گرفته شده‌اند و ازطریق شبکه های اجتماعی منتشر می‌شوند.» از دیدگاه روان‌شناختی، سلفی گرفتن کاری است معطوف به خود که به فرد سلفی‌گیرنده امکان می‌دهد شخصیت و اهمیت شخصی خود را اثبات کند؛ همچنین سلفی گرفتن با گونه‌هایی از خصوصیات شخصیتی مانند خودشیفتگی رابطه دارد. البته سلفی گرفتن محدود ب
سرطان ریه، نوعی بیماریست که عامل آن رشد کنترل نشده سلول ها در ریه ها  می باشد. در قرن بیست و یکم سرطان ریه از مهم ترین علل مرگ ناشی از سرطان، در سراسر دنیا شناخته شد. به طوری که در سال 2012 سرطان ریه توانست قربانی های بیشتری از سرطان سینه، در بین زنان کشور های توسعه یافته بگیرد. شیوع جهانی بی سابقه و سریع سرطان ریه، بیشتر به افزایش مصرف سیگار بعد از جنگ جهانی دوم نسبت داده می شود. با این حال، آلودگی های محیطی نیز از دیگر عوامل دخیل در این امر به شم
سرطان ریه، نوعی بیماریست که عامل آن رشد کنترل نشده سلول ها در ریه ها  می باشد. در قرن بیست و یکم سرطان ریه از مهم ترین علل مرگ ناشی از سرطان، در سراسر دنیا شناخته شد. به طوری که در سال 2012 سرطان ریه توانست قربانی های بیشتری از سرطان سینه، در بین زنان کشور های توسعه یافته بگیرد. شیوع جهانی بی سابقه و سریع سرطان ریه، بیشتر به افزایش مصرف سیگار بعد از جنگ جهانی دوم نسبت داده می شود. با این حال، آلودگی های محیطی نیز از دیگر عوامل دخیل در این امر به شم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بلوک سبک سیپورکس و هبلکس